INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE
         V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.02.2019

NIE MA MSZY ŚW.

Środa               nowenna do MB nieustającej pomocy
+Wiesława Ziębińskiego-od rodz. Kipielów
+ Jana Męcik -od Elżbiety i Jana Pilis z r.
+ Szczepana Opałka-od uczest.pog.
+ Jana Labocha-od Zenona i Krystyny Sikora z r.
+ Zbigniewa Piotrowskiego-od Grażyny i Henryka Seweryn z r.
+Genowefę Kułach-od uczest.pog.
+Krystynę Dziwińską-od Jadwigi i Włodzimierza Merta z r.
+Stanisławę Śpiewak-od Wandy Mucha
+Kazimierza Kacprzak-od Krzysztofa i Edyty Fiuto
+Kazimierza Machurę-od Edyty i Marcina Machura z córką
+Stanisława Kaczmarzyk - od Anny i Pawła Miśta
+ Stefanię Musiałek-od Czesława i Stanisławy Merta
+Stanisława Szczygieł-od rodz. Liwochów

- w int. Zofii i Alojzego z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

Niedziela           17.02.2019
+Franciszka Józefa Szczypków  zm.z r. Szczypków i  Rodackich
+ Krystynę Dziwińską-od swatki Marysi

• w pn.11 lutego wspomnienie liturg. MB z Lourdes i Światowy Dzień Chorego
  • spotkanie  młodzieży przed bierzmowaniem  w niedzielę po Mszy św.
  • nowym skarbnikiem na ul. Myszkowskiej (do zakrętu)będzie p. sołtys Piotr Opałka. Bardzo mu dziękuje za podjęcie się trudu.
  • za tydzień taca przeznaczona na koszty ogrzewania kościoła w tym sezonie. Poprzednia składka wyniosła: 2286 zł
  • w środę zastępuje mnie ks. Jan Chaładus z Zawiercia( tel.515559099)  a w sytuacji pogrzebowej ks. proboszcz Mariusz Walczyk z Włodowic (tel.604208441)
  • w poniedziałek za tydzień (18 lutego)wypada na nasz kościół parafialny kolejka czuwania przed Najświętszym sakramentem czyli tzw. Doba Eucharystyczna. Zacznie się ona w poniedz. Mszą św. o 8.00 za skończy wieczorem o 22.00.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW