INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE

+ Małgorzatę Porc-od pracownikow Domu Dziecka
+ Grzegorza Gruszka -od Mariusza Szczygieł z synem
+Salomeę Kufel -od Barbary Łakota z córkami
- w int. Danuty o szczęśliwy przebieg operacji i szybki powrót do zdrowia

Czwartek            BOŻE    CIAŁO
+ Marie Ludwika Jana Leokadie Stefana Sobocińskich
+ Stanisławe Antoniego Mygów Ludwika Brzęka Józefa Machurę
-PIKNIK JUBILEUSZOWY

+Antoninę Aleksandra Gębka zm.z r. Gębka Jana Kurek

+ Stanisławę Mariana Merta Genowefę Stanisława Dudek

Niedziela      XII Zwykła 23.06.2019
+ Piotra Danutę Mariusza Miśtów
- o błog.Boże dla Damianka i Wiktorii -od babci i dziadka oraz wujka Marcina

• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:Mateusz Gębka,st.wolnego,par. tut., i Paulina Bilnik.st.wolnego,par. NMP Różańcowej  w Myszkowie -Mrzygłodzie.
  • Zapraszam na procesję B.Ciała wszystkie stany i grupy przykościelne.:Kolo Różańcowe, OSP Góra ,KGW Góra, LSO,Chórek .dziewczynki sypiące kwiaty(maksymalnie wszystkie a nie tylko te ubrane na biało po rocznicy ,próba sypania w pn.o 18.00)
  • W imieniu sołtysów ,radnych  i rad ze Zdowa zapraszam całą społeczność Góry na festyn rodzinny do Zdowa w dn. 22 czerwca /sobota/ po południu. Szczegóły na plakacie.
  • Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć nasz piknik swoja ofiarą ,to taca z Bożego Ciała,będzie przeznaczona na ten własnie cel.
  • trwają przygotowania organizacyjne do Parafialnego Pikniku Rodzinnego z okazji jubileuszu powstania parafii i kościoła w Górze Włod. Planujemy go na Boże Ciało na godz. 17.00.
  • Dziękuje sołtysom wespół z radami i radnym za przyłączenie się do pomocy organizacyjnej i finansowej przy tym przedsięwzięciu.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW