INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE
      28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

17.00
-o pokój w rodzinie dla Dominiki i Tomasza Fijołek oraz zdrowie dla Natalki i Martynki

8.00
-za parafian

Środa              nowenna do MB Nieustającej Pomocy
+ Jana Męcik -od Barbary i Krzysztofa Barczyk
+Krystynę Dziwińską-od Janiny Wałek
+Kazimierza Machurę-od uczest.pogrzebu
+Grzegorza Gruszka -od Agnieszki Cygan
+ Wiesia Jasiówkę -od cioci Krystyny Ordowskiej
+ Helenę Białą -od sąsiadki Beaty Gruszka
+ Jana Stanisławę Stanisława Antoniego Opałków Michała Stanisława Gębków Zygmunta Męcika
+ks. Marka Bożka
+ Jacka Cieślika
+ Tomasza Juraszewskiego

+Helenę Dorobisz -od męża Jozefa

+ Krystynę Dziwińską -od Edyty i Adama Szmukier

+Stefana Janusza Miśta

Niedziela       29Zwykła 20.10.2019
8.00
+ Józefa Władysławę Zawadka
12.00
intencje dziękczynno -błagalne od pielgrzymów krakowskich za :
-rodz. Stanisławy i Czesława Mertów
- rodz. Teresy i Władysława Ślęzaków
-rodz. Wacławy Adama i Karoliny Tomasza Szymochów

• wszystkie rodz.goszczące pielgrzymów w minionym sezonie
  • dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski i związane z nim kwesty na ubogą a zdolną młodzież jak chciał za życia  sam św. JP II
  • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim stanom  grupom i parafianom za uświetnienie obchodów naszego uroczystego odpustu w dn.6-go października.
  • w środę 41 rocznica wyboru Kard.Karola Wojtyły na papieża.
  • zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w II niedz. października po rannej Mszy św. Dziękuje Żywemu Różańcowi za całokształt ofiar na boczny ołtarz miłosierdzia w kruchcie. Dzięki temu on powstał a teraz otrzymał jako zwieńczenie relikwie św.
  • dziękuję Młodej Parze Chwalbów za kwiaty do koscioła.
  • Spotkanie  przygotowawcze z rodzicami I-Komunijnymi w czwartek .
  • Poświecenie i Rozdanie różańców  dzieciom od I Kom.św.będzie  w III niedz. października o 12.00
  • na stoliku pozostały jeszcze pamiątkowe obrazki z wprowadzenia relikwii. Jeśli ktoś nie otrzymał wtedy proszę się zaopatrzyć.
  • rozpoczął się miesiąc październik i związane z nim nab. różańcowe po Mszach św. W poniedziałki i czwartki różaniec z udziałem dzieci (zwłaszcza I-Komunijnych)

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW