INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE

+Wiesława Ziębińskiego-od kolegi Ryszarda Barczyk
+ Jana Męcik -od cioci Kasi Latusek
+ Jana Labocha-od sąsiadów Ewy i Sławomira Łyszczarz
+ Zbigniewa Piotrowskiego-od uczest.pog.
+Krystynę Dziwińską-od Leszka Brzozowskigo z r.
+Stanisławę Śpiewak-od uczest.pog.
+Kazimierza Kacprzak-od Anny Ziębińskiej z r.
+Kazimierza Machurę-od Tadeusza i Wiesławy Szczygieł z r.
+Stanisława Kaczmarzyk-od zakładu pogrzeb.Gabriel
+Stefanię Musiałek-od uczest.pog.
+Stanisława Szczygieł-od uczest.pog
+ Małgorzatę Porc-od Pauliny i Grzegorza Szczygieł
+ Grzegorza Gruszka -od sąsiadki Kazimiery Latusek
+ Helenę Stefańską -od Barbary Łakota
+ Walerię w  38 r.śm.Władysława Józefa Apolonię Franciszka Elżbietę Barczyków

17.00
+Kazimierza Kacprzak-od siostry Jadzi z r.

+ Krystynę Dziwińska -od Wojtka i Eli Zembik

+ Kazimierza Machura -od swatki Janiny Dudek

Niedziela        II Wielkanocna     14.04.2019
8.00
+ Jana Kurek w 4 r.śm. zm.z r. Kurków i Gębków
12.00
- w int. Włodzimierza i Edyty w 25 rocz.ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze.

• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują sie następujące osoby:Kucharczyk Kamil ,st. wolnego,par.tut. i  Opałka Martyna ,st. wolnego,par.tut. Jeśliby miedzy powyższymi osobami zachodziły jakieś przeszkody, w sumieniu jesteśmy zobowiązani zgłosić je duszpasterstwu parafii.
  • na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyliśmy ofiary 1160 zł. Kwiaty    kosztowały 1000 zł. serdeczne Bóg zapłać
  • poproszę rodziców dzieci przed bierzmowaniem i I Komunią  św. do pomocy w demontażu dekoracji Grobu Pańskiego w czwartek po Mszy św. czyli około 17.30.
  • W dn.25 i 26 maja 2019 planuję pielgrzymko-wycieczkę do Wrocławia. Koszt między 200-300 zł. Więcej szczegółów po świętach. Zapisy wraz z zaliczką 100 zł. w zakrystii. Ministranci i chórek połowę kosztów.
  • w piątek po świętach po Mszy św. egzamin dla dzieci przed I Kom.Św.
  • w sobotę po Świętach po Mszy -spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowymi po I Kom.św.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW