INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE

chrzest: Emilia Miśta

Niedziela       21 Zwykła 25.08.2019
+ Pawła Białego w 23 rocz.śm.zm z r. Machurów i Białych
+ Wiesława Latuska w 4 rocz.śm.

1. odjazd autokaru na Litwę -w poniedziałek spod kościoła o g.22.00
  2. chętni na pielgrzymkę rowerową rodzin do Leśniowa(8.09.2019),mogą się zgłaszać na listę w zakrystii
  3. Chętni na pieszą pielgrzymkę mogą się zgłaszać na listę w zakrystii.
  4. W Częstochowie na parkingu za Jasną Górą czynna jest codziennie  od g.9-21 multimedialna wystawa poświęcona Ziemi Świętej -zatytułowana Śladami Jezusa.
  5. Dożynki parafialne będą w pierwszą niedz.września 01.09.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW