INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE-
20 NIEDZIELA    ZWYKŁA 18.08.2019

19.00
+ Władysława Krzysztofa Dariusza Danek,Ludwikę Stefana Krystynę Cichór
+ Mariusza Jędruszek-od uczest.pog.
+ Zenonę Danek- od koleżanek i kolegów z pracy córki Bożeny i Barbary
+ Stefana Zysiak-od ucz.pog
+ Annę Jędruszek-od Aleksandra Danka z r.
+Alfredę Dorobisz -od Stanisławy i Józefa Orman
+ Helenę Grabowską -od Doroty i Marka Lenartowicz z dziećmi
+ Stefana Kita-od Janiny Danek
+ Janinę Dorobisz -od Mariana i Teresy Osys
+ Bronisława Dorobisz-od wnuczki Agnieszki z mężem i synami
+ w pewnej int.pielg.

19.00
+ Zenonę w 1 rocz.śm. i Szczepana Danek

Niedziela    - 21  Zwykła 25.08.2019
10.00
+ Stanisławę Władysława Brodzik Andrzeja Otylię Bronisława Ciupkę Mariannę Ignacego Brodzik Marię Antoniego Józefa Dorobisz

1. w czwartek przychodzi  na nocleg 15 gr.pielgrzymki tarnowskiej.Nie zamykajmy drzwi,nie zamykajmy serc,okażmy pielgrzymom samarytańską gościnę.
  2. W pierwszą niedzielę września tj.01.09.będziemy obchodzić jednocześnie dożynki parafialne i poświęcenie nowego sztandaru dla KGW Zdów. Wtedy Msza św.będzie o g.15.00
  3. Chętni na pieszą pielgrzymkę mogą się zgłaszać na listę w zakrystii.
  4. chętni na pielgrzymkę rowerową rodzin do Leśniowa,mogą się zgłaszać na listę w zakrystii
  5. W Częstochowie na parkingu za Jasną Górą czynna jest od 9-21 multimedialna wystawa poświęcona Ziemi Świętej -zatytułowana Śladami Jezusa.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW