INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE-

18.30
+ Władysława Krzysztofa Dariusza Danek,Ludwikę Stefana Krystynę Cichór
+ Zenonę Danek- od Janiny i Stefana Jędruszek
+ Annę Jędruszek-od  uczest.pog.
+Alfredę Dorobisz-od chrzesnicy Janiny Jędruszek z r.
+ Helenę Grabowską -od Anny i Bolesława Dorobisz
+ Stefana Kita-od uczestników pogrzebu
+ Janinę Dorobisz -od Anny i Bolesława Dorobisz
+ Bronisława Dorobisz-od wnuka  Wojciecha z r.
+Annę Kot-od Teresy i Tadeusza Orman z r.
+ks. Marka Bożka
+ Jacka Cieślika
+ Tomasza Juraszewskiego
19.00 -spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych

18.30
+ Władysława Stanisławę Brodzik zm.z r. Brodzików i Dorobiszów

Niedziela    - 29  Zwykła                                  20.10.2019
10.00
+ Józefa Helenę Bolesława i Kazimierę  Jęderko Adama Panikowskiego zm.z r. Zbieniów i Stankiewiczów

• rozpoczyna się miesiąc październik i związane z nim nab. różańcowe. W naszym kościele różaniec o 18.00. W czwartki biorą w nim udział dzieci,zwłaszcza I Komunijne. Poświecenie i Rozdanie różańców  tymże dzieciom będzie  w III niedz. października.
  • przy okazji odpustu poświęcimy relikwiarium wprowadzimy i ucałujemy relikwie, Eucharystii przewodniczyć będzie krajowy kapelan Kół Różańca Św.diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych,kustosz sanktuarium MB Mrzygłodzkiej-ks. Jacek Gancarek.
  • Na zakończenie odpustu i instalacji będzie ucałowanie relikwii i otrzymanie pamiątkowego obrazka. Taca w tym dniu przeznaczona na koszty organizacyjne wprowadzenia relikwii  i odpustu.
  • Dziękuję Mieczysławowi Dankowi za gratisowe drewno i wykonanie podestu do figury MB Fatimskiej z odliczeniem  tylko kosztów lakierów.
  • Dziękuję czterem chłopakom (zarazem ministrantom) za chęci i posprzątanie  liści  i kasztanów wokół kościoła. Bartoszowi Jędruszek Kacprowi Piekarczyk,Szymonowi Piekarczyk i Bartkowi Smoleń.
  • Projektantem wykonawcą i monterem relikwiarium jest p. Zbigniew Kaszycki z Zawiercia. Koszt eksponatu =2000 zł. Łączny koszt relikwi,relikwiarza,relikwiarium i granitu,których to fundatorem jest rodzina pp.Urszuli i Jana Stemplowskich=4700zł.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW