Drukuj
INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE-
28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019
 
Piątek                             
18.30
+ Władysława Krzysztofa Dariusza Danek,Ludwikę Stefana Krystynę Cichór
+ Zenonę Danek- od Janiny i Stefana Jędruszek 
+ Annę Jędruszek-od  uczest.pog.
+Alfredę Dorobisz-od chrzesnicy Janiny Jędruszek z r.
+ Helenę Grabowską -od Anny i Bolesława Dorobisz 
+ Stefana Kita-od uczestników pogrzebu
+ Janinę Dorobisz -od Anny i Bolesława Dorobisz 
+ Bronisława Dorobisz-od wnuka  Wojciecha z r.
+Annę Kot-od Teresy i Tadeusza Orman z r.
+ks. Marka Bożka
+ Jacka Cieślika
+ Tomasza Juraszewskiego
19.00 -spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych
 
Sobota                                      
18.30
+ Władysława Stanisławę Brodzik zm.z r. Brodzików i Dorobiszów
 
 Niedziela    - 29  Zwykła                                  20.10.2019           
10.00
+ Józefa Helenę Bolesława i Kazimierę  Jęderko Adama Panikowskiego zm.z r. Zbieniów i Stankiewiczów
 
 
 
 
 • rozpoczyna się miesiąc październik i związane z nim nab. różańcowe. W naszym kościele różaniec o 18.00. W czwartki biorą w nim udział dzieci,zwłaszcza I Komunijne. Poświecenie i Rozdanie różańców  tymże dzieciom będzie  w III niedz. października.
 • przy okazji odpustu poświęcimy relikwiarium wprowadzimy i ucałujemy relikwie, Eucharystii przewodniczyć będzie krajowy kapelan Kół Różańca Św.diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych,kustosz sanktuarium MB Mrzygłodzkiej-ks. Jacek Gancarek.
 • Na zakończenie odpustu i instalacji będzie ucałowanie relikwii i otrzymanie pamiątkowego obrazka. Taca w tym dniu przeznaczona na koszty organizacyjne wprowadzenia relikwii  i odpustu.
 • Dziękuję Mieczysławowi Dankowi za gratisowe drewno i wykonanie podestu do figury MB Fatimskiej z odliczeniem  tylko kosztów lakierów.
 • Dziękuję czterem chłopakom (zarazem ministrantom) za chęci i posprzątanie  liści  i kasztanów wokół kościoła. Bartoszowi Jędruszek Kacprowi Piekarczyk,Szymonowi Piekarczyk i Bartkowi Smoleń.
 • Projektantem wykonawcą i monterem relikwiarium jest p. Zbigniew Kaszycki z Zawiercia. Koszt eksponatu =2000 zł. Łączny koszt relikwi,relikwiarza,relikwiarium i granitu,których to fundatorem jest rodzina pp.Urszuli i Jana Stemplowskich=4700zł. 
 
 
 
 
 
 
 
PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
 • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
 • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
 • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
 • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
 • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
 • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
 • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
 • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odsłon artykułów:
710536
2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW
Powered by Joomla 1.7 Templates designed by webhosting