INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE-
    V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.02.2019

+ Władysława Krzysztofa Dariusza Danek,Ludwikę Stefana Cichór
+ Mariusza Jędruszek-od Piotrka Motyla  z r.
+ Zenonę Danek- od Marty i Artura Lamch z córkami
+ Stefana Zysiak-od Zofii Sokolińskiej z r.
+ Annę Jędruszek-od Genowefy i Stanisława Stemplowskich
+Alfredę Dorobisz -od wnuczka Michała  z r.
+ Helenę Grabowską -od Elżbiety i Zdzisława Kot z dziećmi
+ Krystynę Janocha-od wnuczki Judyty z mężem
+ Elżbietę Gryc-od Elżbiety i Zdzisława Kot z dziećmi

+ Bronisława Jarosława Franciszkę Józefa Sokolińskich Romana Józefę Gałów

Niedziela       17.02.2019
+ Annę Jędruszek -od syna Wiesława z r.

• w pn.11 lutego wspomnienie liturg. MB z Lourdes i Światowy Dzień Chorego
  • spotkanie  młodzieży przed bierzmowaniem  w sobotę po Mszy św.
  • w piątek zastępuje mnie ks. Jan Chaładus z Zawiercia( tel.515559099)  a w sytuacji pogrzebowej ks. proboszcz Mariusz Walczyk z Włodowic (tel.604208441)

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW