INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE-
NIEDZIELA    Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019

10.30
- w int. dyrekcji,wychowawców,uczniów i prac.niepedagog.

19.00
+ Annę Jędruszek -od wnuczki Danuty z r.

CzwartekBOŻE CIAŁO
15.00
+ Helenę Józefa Maligłówka Jacentego Leśniak
15.00
+ Alfredę Dorobisz-od córki Zofii z mężem

+ Władysława Krzysztofa Dariusza Danek,Ludwikę Stefana Cichór
+ Mariusza Jędruszek-od kl. IIIB Gimnazjum wraz z wychowawczynią
+ Zenonę Danek- od Andrzeja i Agnieszki Dorobisz z córką
+ Stefana Zysiak-od sąsiadki Kazimiery Dorobisz
+ Annę Jędruszek-od Krzysztofa i Bożeny Stemplowskich z r.
+Alfredę Dorobisz -od Wandy Pilis z r.
+ Helenę Grabowską -od Jana i Marii Banaś z r.
+ Stefana Kita-od Marii i Jozefa Dorobisz
+ Janinę Dorobisz -od Anny Cecugiewicz z r.
+ Antoninę Jana Dorobisz i syna Stanisława-od syna Andrzeja z żoną i dziećmi: Krzysztofem i Janem

19.00
+ Stefanie Władysława Józefa Franciszka Brodzik Mariannę Franciszka Maligłowka Janinę tadeusza Włoch Marka Szymochę.

Niedziela  XII Zwykła 23.06.2019
10.00
+ Janinę Dorobisz -od córki Alicji

• Zapraszam na procesję B.Ciała wszystkie stany i grupy przykościelne.:Kolo Różańcowe, OSP Zdów ,KGW Zdów, LSO,Chórek .dziewczynki sypiące kwiaty(maksymalnie wszystkie a nie tylko te ubrane na biało po rocznicy ,próba sypania w pn.o 19.00)
  • dziękuje bardzo ministrantom za przejście i pozbieranie ofiar na potrzeby dekoracji Bożego Ciała. Jeśli kogoś niechcący ominęli lub niezastali -proszę podać mnie osobiście lub wrzucić podpisane na tacę lub podać swojemu radnemu z uliczki.  Ołtarz przy dużym krzyżu w tym roku dekorują: ul. Piaskowa i Borowa
  • Dziękuję rodzicom z rocznicy za wykoszenie trawy i wszystkie porządki i prace przy obejście k-ła a także dziękuje raz jeszcze za ufundowanie pod kierunkiem pp. Romana i Żanety Szatan nowego krzyża misyjnego.
  • Dziękuję : Stefanowi Jędruszkowi Wojciechowi Pilis Stanisławowi Stemplowskiemu za wyłożenie posadzki chóru płytkami. Koszt samych materiałów na ten remont =945 zl.
  • Dziękuję  Jarkowi Jedruszkowi za poprawienie  również płytkami schodów bocznych K-ła a Renacie Jedruszek za nowe mini-tuje przy wejściu i Łukaszowi Wencel za umocowanie tablic informacyjnych świątyni.
  • W imieniu sołtysów ,radnych  i rad z Góry Włod. zapraszam całą społeczność Zdowa na piknik rodzinny do Góry z okazji jubileuszu 30-lecia parafii   i kościoła wieczorem w Boże Ciało. Szczegóły na plakacie.
  • Taca z Bożego Ciała będzie przeznaczona na nowe inicjatywy działalności KGW Zdów takie jak najbliższy festyn rodzinny w dn.22 czerwca.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW