INTENCJE MSZALNE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE-

NIEDZIELA   ZMARTWYCHWSTANIA- 21.04.2019

Poniedziałek    WIELKANOCNY
10.00
+ Stanisławę Józefa Władysława Stafana Henryka Zofie Dorobisz Stanisławę Bolesława Józefa Jędruszek Konstancję Jakuba Toruńskich Marie Ślepecką

19.00
+ Władysława Krzysztofa Dariusza Danek,Ludwikę Stefana Cichór
+ Mariusza Jędruszek-od Kasi i Łukasza Kowalewskich z dziećmi
+ Zenonę Danek- od sąsiadki Krystyny  Maligłówka  z dziećmi.
+ Stefana Zysiak-od Elżbiety i Krzysztofa Zysiak z r.
+ Annę Jędruszek-od Małgorzaty i Tadeusza Pikuła z r.
+Alfredę Dorobisz -od Anny i Józefa Pinderak z r.
+ Helenę Grabowską -od Stefanii Dorobisz
+ Stafana Kita-od Janiny i Władysława Dorobisz z r.
+ Dariusza Kańtoch-od Ireny i Dariusza Lenartowicz  z synem

19.00
+ Helenę Grabowską -od syna Arkadiusza z żoną i synami

Niedziela  II Wielkanocna  28.04.2019
10.00
+ Annę Piekarczyk w 5 r.śm.

• Na kwiaty do Grobu P. zebraliśmy 1105 zł(-200 koszt jajeczek) =905 zł.
  • w sobotę po Świętach po Mszy -spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowymi po I Kom.św.
  • W dn.25 i 26 maja 2019 planuję pielgrzymko-wycieczkę do Wrocławia. Koszt między 200-300 zł. Więcej szczegółów po świętach. Zapisy wraz z zaliczką 100 zł. w zakrystii. Ministranci i chórek połowę kosztów.

PORADNIK ZACHOWANIA SIĘ NA WSPÓLNOTOWEJ MODLITWIE
  • Staranność w wykonywaniu gestów modlitewnych jest elementem świadectwa chrześcijańskiego,znakiem kultury osobistej  oraz szacunku do świętego miejsca.
  • Skłon-przy wyprostowanych plecach lekko pochylamy głowę na znak oddania szacunku.
  • Przyklęknięcie- robimy zawsze na prawe kolano,najczęściej przechodząc  przez środek świątyni (jeżeli jest tam tabernakulum z palącą się lampką.)
  • Klękanie- robimy zawsze na  dwa kolana,najczęściej przechodząc przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Monstrancji oraz na oba "Podniesienia Hostii" w czasie Mszy św.
  • Wielki znak krzyża-czynimy go starannie prawą dłonią dotykając czoła- korpusu-ramion, mając świadomość że przyzywamy Boga w Trójcy Jedynego.
  • Małe znaki krzyża-czynimy na czole -ustach - sercu, przed czytaniem Ewangelii. Oznaczają deklaracje: przyjęcia Słowa Bożego sercem -głoszenia go ustami i rozumnego wprowadzania go w życie.
  • Znak pokoju- przyjęte są dwie formy jego przekazywania. Albo skłon głową w kierunku osób znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie  albo uścisk prawej dłoni. W obu przypadkach wykonując ten gest zachowujemy kontakt wzrokowy z osobą której go przekazujemy.
  • Bicie się w piersi-robimy go na słowa "moja wina"I-go aktu pokuty. Wykonujemy go powoli unikając przesady i teatralności.

2011 aktualne intencje oraz ogłoszenia. GÓRA WŁODOWSKA -ZDÓW