KOMUNIA ŚWIĘTA

Najświętszy Sakrament jest to prawdziwe Ciało prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina.
Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy.

Msza święta to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew.

W pełni uczestniczymy w Eucharystii poprzez wsłuchanie się w Słowo Boże, modlitwę, śpiew i przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.

Uroczyste udzielenie Pierwszej Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej i naszej parafii odbywa się po rocznym przygotowaniu drugoklasistów.

WYKAZ DOKUMENTÓW POTRZEBNYCH DO SAKRAMENTU I-SZEJ SPOWIEDZI I KOMUNII ŚW.

- metryka chrztu dziecka.

Planowane terminy I Komunii Świętej każdego roku: w Niedzielę  Zesłania Ducha Świętego
Planowane rocznice I Komunii Świętej każdego roku: w Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

ps. Niedziela Ducha Świętego - to święto ruchome w kalendarzu kościelnym.

MATERIAŁY DLA RODZICÓW I KANDYDATÓW DO II KOMUNII ŚWIĘTEJ:

1. KATECHIZM DLA KANDYDATÓW DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

2. STROJE KOMUNIJNE

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kościelnymi mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w następujące dni:

Wszystkie niedziele

Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia)

Uroczystość Bożej Rodzicielki (1 stycznia)

Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia)

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc)

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)

Uroczystość Wniebowzięcia NPM (15 sierpnia)

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)